Fórum

Zeptejte se na cokoliv, co Vás zajímá

Anonym
Dobrý den,

koncem května za mnou má přijet přítel (dlouho jsme se neviděli), bohužel se však u něj vyskytly štěnice. Již bylo provedeno několik postřiků, bohužel nedávno byly nalezeny ještě dvě živé štěnice + několik vajíček, takže následovala další desinsekce. Nicméně až ke mě přítel pojede, nemůžeme mít 100% jistotu, že se u něj štěnice již nevyskytují. Jako prevenci nás napadlo dát všechny věci do mrazáku (v němž je -23 °C), a to na 3 dny (kromě mobilu, ten by tam byl 24 hodin).

Prosím Vás, domníváte se, že prevence je dostatečná, popř. co ještě můžeme udělat pro to, abychom zminimalizovali riziko přenosu štěnic? A i po těchto opatřeních, jak velké je riziko jejich přenosu (jsem velmi vážně nemocná a nemohu si dovolit sem štěnice zavléct).

Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Mrazák je dobrá varianta, ohledně oblečení úplně stejně postačí vyprat věci min. na 60 stupňů. Myslím, že mobil bude stačit rozebrat a důkladně prohlédnout – pozor třeba nad lavorem apod., kdyby chtělo něco utéct.
Bude dobré, když s sebou nebude brát věci z postelí a okolí. Tedy brát věci vyprané/prošlé mrazením. V tomto případě je riziko zcela minimální.
Pro více info mi případně zavolejte na tel 608 546 777.
Předmět dotazu
Katka
Jsem velice spokojená, mravenci zlikvidování, rychlé jednání, mohu jen doporučit.
Jakub
Odpověď
Monika
Dobrý den,
na vašem webu jsem si pročetla spoustu zajímavých věcí. Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaký "fígl", jak si štěnice domů nepřinést. Konkrétně se nám v práci objevilo několik lidí z ubytovny, kteří jsou poštípaní a na ubytovně je mají. Vedení firmy s tím ale nechce mít nic společného, chtěla bych se tedy nějak pokusit vyvarovat se tomu si "nájemníky" donést domů, je nějaká možnost tomu předejít?
Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den,

záleží na tom, jakou práci děláte. Jestli spolu sdílíte stejné šatny, sedáte na stejné židle apod. Nevím více info, odpovím tedy obecně.
Pokud se převlékáte, je dobré sklidit oblečení vždy do igelitky. Prac. oblečení, které si potom nesete na vyprání domů, je dobré mít v nějakém pytli/igelitce a z něj přímo do pračky min. na 60 stupňů. Pokud navštěvujete nějaké byty se soc. slabými občany, nikdy si nesedat jinde, než v kuchyni, pokud si tedy musíte sednout. Tašku také položit jen v kuchyni, příp. pověsit na kliku od vchodových dveří. Pro konkrétnější odpověď potřebuji vědět více informací...
Nahoru